Vaša korpa

Podno grejanje pomoću toplotnih pumpi

Toplotne pumpe sa zemaljskim izvorom koriste Sunčevu energiju koju hvata zemlja. Toplota se prenosi mrežom cevi zakopanih ispod površine Vaše bašte ili serijom vertikalnih bušotina dubokih do 100 metara. Ova toplota se zatim koristi za napajanje sistema grejanja zgrada. Temperatura ispod površine ostaje prilično konstantna tokom cele godine, što znači da se GSHP sistem može koristiti tokom cele godine. Cevna mreža koja se često naziva petlja uzemljenja ili zemaljski niz položena je približno 120 centimentra ispod površine i napuni se mešavinom antifriza i vode. Ova petlja uzemljenja zatim apsorbuje Sunčevu energiju uskladištenu u podzemnoj toploti, a zatim se ekstrahuje pomoću tehnologije ekspresije i kontrakcije, a ta energija se zatim napaja kroz Vaš sistem grejanja. Količina toplote koju generiše Vaš GSHP zavisi od dužine Vaše petlje uzemljenja. Ako imate veći dom za grejanje, treba će Vam veća petlja uzemljenja. Ako je prostor premium, druga opcija može biti bušenje vertikalne bušotine, što je dublja bušotina, biće dostupno više toplotne energije. Tipično toplotnoj pumpi zemnog izvora snage 8 kV potrebne su 3 vertikalne bušotine dubine između 70-100 metara. Ove toplotne pumpe mogu se povezati na Vaš sistem podnog grejanja i upravljati modernim pametnim termostatima.

Toplotne pumpe izvora vazduha i podsticaj Vlade za obnovljivu toplotnu energiju (RHI).

Toplotne pumpe sa izvorom vazduha koriste obnovljivu toplotnu energiju izvučenu iz vazduha spolja i koriste ovaj topli vazduh za grejanje Vašeg doma. Iako sistem koristi električnu energiju, on je i dalje vrlo zeleni izvor obnovljive toplotne energije. Ove pumpe za izvor vazduha izuzetno dobro rade sa podnim grejanjem zbog niske ulazne temperature potrebne za podno grejanje. Neke koristi od upotrebe toplotnih pumpi sa izvorom vazduha su niži računi za energiju, lakše održavanje, mogu da greju Vaš dom i vodu, a postoji čak i Vladina šema pod nazivom Obnovljivi podsticaj toplote koja nudi tromesečne novčane isplate vlasnicima kuća koji instaliraju i koriste ovo vrsta sistema. Pumpe za vazduh takođe se jednostavnije instaliraju od pumpi za uzemljenja, jer instalacija ne uključuje kopanje i polaganje metre cevovoda.

Kako toplotne pumpe sa zemaljskim izvorom rade sa sistemima podnog grejanja?

Toplotne pumpe sa podzemnim izvorom i podno grejanje idu ruku pod ruku, ne samo što su obe izuzetno energetski efikasne metode za proizvodnju toplote, već rade i na sličnom nivou unosa toplote. Radijatori imaju relativno malu površinu u poređenju sa prostorijama koje su potrebne za grejanje, kako bi nadoknadili potrebu za generisanjem puno toplote da bi zagrejali sobu. Za razliku od toga, sistemi podnog grejanja imaju mnogo veću površinu grejanja, celokupan pod prostorije. Ovo u kombinaciji sa upotrebom zračenja toplote u odnosu na konvekcionu toplotu koju generišu radijatori znači da sistem podnog grejanja može efikasno da radi na mnogo nižem nivou toplote.

Prednosti sistema grejanja zasnovanog na zemaljskoj toplotnoj pumpi.

Toplotna pumpa sa zemaljskim izvorom koristi toplotu koju već stvara zemlja, što znači da se ona ne povlači iz nacionalne mreže ili gasne mreže, tako da više nema visokih računa za grejanje. Ne samo da je sistem podnih grejača / podnog grejanja efikasniji u grejanju Vašeg doma, to je mnogo, mnogo ekonomičniji metod za proizvodnju toplote. Ako ste ekološki svesna osoba koja želi da smanji svoj otisak ugljenika, ovo bi mogla biti odlična opcija za Vas.

Da li je toplotna pumpa sa zemljom izvor za mene?

Treba napomenuti da početni troškovi uspostavljanja GSHP Sistema nisu mali. Ovi troškovi se vraćaju tokom niza godina drastično smanjenim računom za energiju, kao i potencijalnim subvencijama koje daje Vlada Republike Srbije. Mnogo je lakše ugraditi toplotnu pumpu sa zemaljskim izvorom u Vaš dom u fazi projektovanja, zbog toga ih najčešće u novogradnji srećemo.

Garancija i kvalitet
Valdom Srbija
Proizvedeno u Srbiji
Valdom Srbija
Akcije i popusti
Valdom Srbija
Stalna podrška
Valdom Srbija